Ptasia grypa

Świat jest dziwny. A może tylko mi się tak wydaje… No ale jak tu się nie dziwić gdy świat jest tak pełen paradoksów.

Minister zdrowia uspokaja że aby się zarazić trzebaby zjeść surowe mięso. To dlaczego większość krajów wstrzymuje import mięsa z krajów w których wykryto ptasią grypę u ptactwa hodowlanego?

Dlaczego zamyka się kaczki, kury i wszelki drób w pomieszczeniach a pozwala gołębiom łazić gdzie chcą i sr* na wszystko? Dlaczego nie ma przynajmniej zakazu karmienia ich (a może i jest, w końcu to zaśmiecanie miejsca publicznego zbożem, chlebem czy czym tam; w takim razie dlaczego nie jest egzekwowany)? Na Rynku w Jaśle przecież jeszcze do niedawna nie było tyle gołębi.

Najciekawsze jednak dopiero przed nami. Na razie ludzie znosili do sanepidu tylko ptaki. Skoro jednak ostatnio wykryto ptasią grypę również u kotów to pewnie i u innych zwierząt też może występować a nie odnotowano dotychczas takiego przypadku bo po prostu nie badano tych zwierząt na taka okoliczność. Teraz jednak istnieje szansa, że będzie zbierane i badane wszystko co nieżywe. Żeby chociaż mrówki, muchy i inne tego typu stworzenia nie znalazły się na celowniku bo laboranci się nie wyrobią a jako chorrory będzie można traktować wszystkie filmy przyrodnicze a nie tylko „Ptaki” i „Makrokosmos”…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s