Kilka faktów na podsumowanie roku

Stary kościół

Podczas mszy na koniec roku Ksiądz Proboszcz potwierdził, że planowane jest ratowanie starego kościoła. Prace już się rozpoczęły. W ubiegłym roku zostały wymienione rynny (o czym informowałem w jednym z poprzednich wpisów). Będą wykonywane dalsze prace konserwacyjne przy kościele (bez szczegółów). Ma być też robione coś w sprawie parkanu. Niestety chyba wszystko zmierza ku temu by ewentualny parkan był całkowicie nowy bo w ostatnich latach niszczeje on coraz szybciej, zastanawiająco szybko, znikają nawet duże fragmenty…
Kościół zostaje, będzie remontowany – to bardzo dobra sprawa. Szkoda, że dzieje się to tak powoli. W lutym 2008r., kiedy podobno zapadła decyzja o remoncie, parkan wyglądał zupełnie inaczej i jestem prawie pewien, że można by go było zabezpieczyć dużo mniejszym kosztem niż teraz (o ile teraz to w ogóle będzie możliwe). Te prawie 4 lata można było lepiej wykorzystać. Choćby nie na rekonstrukcje ale przynajmniej na zabezpieczenie. Nie ma co jednak płakać nad rozlanym mlekiem, co się stało to się nie odstanie, nadal jest co ratować i im szybciej się to zacznie robić, tym lepiej.
Powstało stowarzyszenie „Dziedzictwo”. Jak tradycja parafialna każe, powstało po cichu i nadal tak naprawdę niewiele o nim wiadomo. Pare informacji można znaleźć na stronie parafii. Ma ono jednak ponoć wziąść się za sprawę starego kościoła (w końcu nazwa najbardziej do tego je predestynuje) więc miejmy nadzieję, że akcja nabierze tempa.

Inne informacje

Statystyka 2011:
* liczba chrztów – 31,
* liczba małżeństw – 17,
* liczba pogrzebów – 32,
* liczba komunii – ok. 60 000

Parafia wchodzi w nowy rok bez długów, ale i bez wielkich zapasów.

Bardzo ciekawie zapowiada się nowatorskie rozwiązanie mające pomóc w utrzymaniu porządku na cmentarzu. Otóż padł pomysł aby śmieci z cmentarza zabierać do domu. Kto przyniesie wieniec czy znicz, ma go sobie później spowrotem wziąść. Trzeba będzie tylko jakieś tablice informacyjne przygotować, żeby przyjezdni również wiedzieli, że nie należy magazynować śmieci w kontenerze.

3 myśli na temat “Kilka faktów na podsumowanie roku

  1. Nie na temat ale…Czy ktoś może mi wytłumaczyć czym zajmuje się Koło Gospodyń Wiejskich a zwłaszcza „zarząd”oprócz podpisywania się pod różnymi akcjami organizowanymi np.przez bibliotekę?Jak również za jakie to szerzenie kultury przewodnicząca otrzymała nagrodę 1500zł(tysiąc pięćset złotych) w zeszłym roku?

    Polubienie

  2. Mam oczy i uszy i widzę co robią.A kwestia nagrody proszę sprawdzić w bibliotece.Nikogo się nie czepiam tylko chcę wiedzieć czy tylko ja mam takie wrażenie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s