Refleksje pokoncertowe

W Niedzielę Palmową odbył się drugi koncert w starym kościele. Ściany zabytkowej świątyni napełnił miłymi dla ucha dźwiękami chór z bliskiego naszym sercom Lwowa. Adresy stron z relacjami z tego wydarzenia przedstawię za chwilę. Najpierw jednak smutna refleksja.

Ten koncert, to była okazja do dwóch przyjemności: posłuchania pięknej muzyki i zobaczenia wnętrza naszego zabytkowego kościoła. Wydawało mi się, że z tego powodu grono zainteresowanych będzie duże. Niestety okazało się, że przyszło mało ludzi, bardzo mało. Ktoś może powie, że to przecież więcej niż na zwykłej mszy popołudniowej. Więcej. Ale to nie była zwykła msza popołudniowa. To była jedna z nielicznych okazji by wejść do środka starej świątyni, by sobie przypomnieć jak ona wygląda, by usiąść w ławce jak za starych dobrych czasów. Biorąc pod uwagę, że z tych, którzy byli, część przyszła wyłącznie by posłuchać chóru a części nie wypadało nie przyjść, to wychodzi na to, że grono osób zainteresowanych starym kościołem jest naprawdę mizerne. Częściowo być może zawiniła pogoda ale żeby aż tak bardzo? Przecież na 3-tysięczną parafię to chyba nie było nawet 10%. Czy można mieć nadzieję, że jest więcej osób, które nie były na koncercie (nie chciały lub nie mogły) ale stary kościół nie jest im obojętny… Czy gdyby od czasu do czasu była msza w starym kościele to by przyszli…

Relacje z koncertu:
Gmina Jasło
Szebnie.pl
kilka zdjęć jest też pod hasłem „Wielkanoc 2013 – Niedziela Palmowa” w galerii na stronie parafialnej

A czy zdajecie sobie państwo sprawę jak duże jest już gronu dzieci, które nie pamiętają mszy w starym kościele, a nawet tych, które nigdy nie były na mszy w starym kościele?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s